"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Цілюща вода джерела

Про святу воду та святі джерела згадується ще з біблійних часів. В Євангелії від Іоана описано випадок, коли люди, поринаючи у воду, зцілювалися: "Ангел бо Господній сходив час від часу в купелеве місце та й заколочував воду, і хто, отже, перший поринав по тому, як вода заколочувалася, то одужував, - хоч яка б там була його хвороба" (Іоана 5,4).

Профільтрована і настояна у глибинах землі джерельна вода - найсмачніший напій у світі, який відновлює силу та повертає здоров'я. Освячена вода є символом Божої благодаті, вона очищає віруючих.

Люди помітили, що від води з джерела проходить варикоз, а рани, в тому числі й важкі, загоюються швидше, вона пришвидшує одужання і допомагає у лікуванні інших недуг. Також у джерельній воді високий вміст срібла — 0,22%, та, незалежно від пори року, вона має сталу температуру — плюс три-чотири градуси.

Нині про джерело відомо далеко за межами Дубенщини і за духовним збагаченням сюди приходять не лише жителі села Привільне, а й з навколишніх сіл. Приїжджають і віряни з сусідніх районів, міст, областей, які чули про дива, що творить джерельна вода. Кожна людина, яка йде до джерела, має змогу хоч на мить стати паломником і з вірою прийняти зцілювальну благодать, яка творила дива не тільки десь і колись, а творить і зараз.