"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Чи може людина жити з Богом, не відвідуючи храм, а просто молячись удома?

Молитися вдома потрібно, але насамперед треба усвідомити, що лише в церкві є таїнства. Бог дав церкві сім таїнств, через які подається безпосередньо кожному віруючому благодать Божа. Всі ці таїнства охоплюють усе життя християнина, надаючи все необхідне у духовному житті.

Спочатку це хрещення, миропомазання. Потім у таїнстві шлюбу ми беремо благословення на сімейне життя. Є ще таїнства сповіді, причастя. Також є таїнство єлеосвячення чи соборування над хворими. А таїнство священства здійснюється над окремими людьми. Вдома людина не може звершувати таїнства, а лише в церкві, пам'ятаючи, що керівник церкви – сам Бог.

Чи часто ми молимось вдома? А якщо і молимось, то наскільки сильною є наша молитва? Адже ворог роду людського докладе всіх зусиль, щоб недопустити людину до молитви, щоб навіяти недобрі помисли під час молитви вдома.

Тому не лінуймося приходити до храму, слухаймо Слово Боже та виконуймо Його, щоб бути нам достойними називатися християнами.