"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Архієпископ Іларіон звершив чин Великого освячення води у джерелі Святої Трійці на Водохреще 2015 року

19 січня Православна Церква урочисто відзначає свято Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

З цієї нагоди,  по завершенні богослужіння у Свято-Троїцькому храмі с. Привільне, за традицією, чин Великого освячення води було звершено у джерелі Святої Трійці, яке в цьому році звершив Високопреосвященніший Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький.

Владиці співслужили: заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ КП архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель Свято-Троїцького храму с. Привільне прот. Віталій Яворський та прибуле духовенство.

Після заамвонної молитви під спів тропарів "Глас Господній над водами лунає..." владика Іларіон, у співслужінні духовенства, звершив чин Великого освячення води й окропив нею присутніх.

Разом з духовенством та вірянами молився голова Дубенської РДА Руслан Сивий та воїни, які проходять підготовку на Рівненському полігоні.

Вітаючи духовенство, воїнів та вірних зі святом Богоявлення архіпастир виголосив слово на день свята, відкриваючи зміст та значення для кожного християнина події явлення Бога в тілі.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання за українських воїнів, а також прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців.

По завершенні чину освячення, воїни на чолі з архієпископом Іларіоном тричі окунулися в освяченій воді джерела.