"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Про Благодатне джерело Святої Трійці

Благодатне джерело Святої Трійці знаходиться поблизу села Привільне Дубенського району Рівненської області.

Місцеві жителі ще називають це місце "безоднею", адже на поверхню вода виходить із величезної глибини цілої підземної річки, яку ще нікому не вдалося виміряти.

Про чудодійну дію джерельної води давно ходили легенди. Та особливої уваги місцеві жителі цьому не надавали. У 2011 році мешканці Привільного та небайдужі віряни своїми силами розчистили джерело, облаштували територію навколо нього, встановили хрест, прибрали місцевість навколо та проклали дорогу до святині.

А в 2012 році, з ініціативи настоятеля Свято-Троїцького храму УПЦ КП села Привільне Віталія Яворського, джерело освятили в ім'я Пресвятої Трійці.

Отець Віталій розповів надзвичайний сон, який і спонукав його до освячення джерела.

- Мені приснився сон, наче приходжу я до озера за селом, а воно все сяє, виграючи промінням. І ось в тому сяйві постає переді мною три особи в староєврейському одязі, такому, в якому ходили за часів Христа. Одіж їхня сліпучо біла, пломениста, вишита вишивкою, як ніби гуцульською. Від їхніх облич йшло таке яскраве світло, що самих облич не розгледіти. Одна особа, що знаходилась посередині, каже мені: "Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби, і воно вдарить на повну силу". За нею інша особа з цих трьох говорить: "Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться". А третя особа сказала: "Не зволікай - хутко роби, і тобі допоможуть".

Прокинувшись, я був вражений цим сном і розмірковував собі, що б це могло означати? Пішов я тоді до сільського голови, щоб разом до джерела сходити, бо й не знав про нього, поки мені не наснилося. Обходили ми вдвох, обдивилися. Вода з землі, як з трьох рукавів витікає, ніби три джерела з одного місця б’ють. Спробували на смак - солодкувата, добра.

По тому, за кошти прихожан Свято-Троїцького храму, розчистили джерело, щоб зробити місце для купальні, як у сні було сказано. Спільними зусиллями парафіян зробили під'їзд, щоб людям зручно було дістатися і технікою доїхати. Коли проводили благоустрій і розкопували водойму, то лопата екскаватора дна в джерелі не діставала. Більше того, там натиск води був такий потужний, що ковша піднімало і чаша водойми швидко наповнювалася, - згадує отець Віталій Яворський.

Коли ж священик почав шукати у церковній літературі пояснення значення восьмигранника, про який йшлося у сні, то дізнався, що це уособлення української віфлеємської зірки. Знаки, що ця місцина благодатна — були повсюди.

- Сподіваємося на поміч Господа і Його всемогутню дію через цю воду на зцілення недуг, з якими люди вдаватимуться до купелі, - додає о.Віталій Яворський.

Під час освячення джерела випускали білих голубів з невеликими проміжками в часі тричі по сім штук. Птахи ж не відлетіли, як зазвичай, а почали кружляти над водою і людьми, створивши три кола одне над одним. Потім голуби почали опускатись донизу. Один із них сів на мить на воду в тому місці, де окунав перед цим отець Віталій хрест, інший - торкнувся митри, а сім голубів посідало навколо водойми біля самої води. Всі, хто спостерігав за цим - були вражені. Згодом всі голуби повернулися додому.

Ще був випадок, коли після освячення джерела четверо чоловіків купалися у ньому. Казали, що відчуття незабутні, вода наче розрядами поколює. А коли вийшли, то відчули сильне тепло. В одного з них був нежить - до вечора минув, наче й не було. Тепер вони щовечора приходять купатися до благодатної місцини.

Люди помітили, що від води з джерела проходить варикоз, а рани, в тому числі й важкі, загоюються швидше, вона пришвидшує одужання і допомагає у лікуванні інших недуг. Також у джерельній воді високий вміст срібла — 0,22%, та, незалежно від пори року, вона має сталу температуру — плюс три-чотири градуси.

На даний час, на місці, де протікає благодатне джерело, планується облаштувати церковний комплекс. Для цього вже розробили генеральний план будівель, які мають спорудити. Передбачається, що побудується криниця, каплиця та навіс над самим джерелом, а також купальня, роздягальня і церковна крамниця.

Розпочато збір коштів на розбудову благодатного джерела. В першу чергу планується побудування каплиці та купальні. Кошторис на будівництво каплиці складає близько 250 тис. грн. Ми звертаємось до всіх небайдужих людей, до доброчинців, підтримати побудування церковного комплексу, проявивши тим самим на ділі вашу любов до Господа. Важливою буде кожня гривня! Не стіймо осторонь!

Пожертви можна зробити в храмі, або ж переказавши кошти на номер картки “Приватбанк” настоятеля отця Віталія – 5168 7423 4368 1205. Також у планах відкрити спеціальний церковний рахунок для пожертв на будівництво.

Окрім того, можна допомогти будівельними матеріалами. Зокрема, потрібно: цемент, бруківка, пісок, відсів, щебінь (будь-яка фракція), дерев’яні матеріали, шутер. Про хід будівництва церковного комплексу будемо повідомляти на цьому сайті.

Про джерело відомо далеко за межами Дубенщини і за духовним збагаченням сюди приходять не лише жителі села Привільне, а й з навколишніх сіл. Приїжджають і віряни з сусідніх районів, міст, областей, які чули про дива, що творить джерельна вода.

Багатий Дубенський край на благодатні місця. Господь обдарував нас по великій милості Своїй великими щедротами. Тож користаймося ними на Славу Божу і на поміч нашим душам й тілам.