"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

7 лютого - ікони Божої Матері "Вгамуй мої печалі"

Ікона Божої Матері "Вгамуй мої печалі"

Про святий образ  Пресвятої Богородиці "Вгамуй мої печалі" відомо не так багато відомостей. У 1640 році козаками ікону було перенесено до Москви, але звідки - досі невідомо. Святиню помістили в храмі святителя Миколая Чудотворця на Пупишах у Москві. Унаслідок неодноразових перебудов храму, ікона опинилася на дзвіниці.

На іконі Богоматір зображена, тримаючи правою рукою Немовля Христа, у Якого в руках розгорнений сувій із словами: "Судіть судом праведним, милість і ласку творіть кожен своєму ближньому. Вдову та сіромаху не ображайте і не тримайте в серці злоби до свого брата".

Від лику Діви Марії, яка схилила голову набік, приклавши до неї руку, ніби віє чимось рідним. Так схиляє голову любляча мати, коли слухає свою дитину. Так Цариця Небесна прислухається до молитви віруючих, які звертаються до Неї у своїй скорботі.

Шанування ікони як чудотворної починається  після зцілення від неї хворої жінки 7 лютого 1760 року. Стан жінки був дуже тяжкий, лікарі нічим не могли їй зарадити. Хвора вже почала втрачати надію на одужання. В цей час їй наснився дивний сон, в якому  вона побачила ікону Божої Матері і почула від неї голос: "Вели везти себе до Москви. Там в Пупишеві, в церкві святителя Миколая, є образ "Вгамуй мої печалі",  молися перед ним і отримаєш зцілення".

Рідні повезли хвору жінку до Московського храму, але ікони, побаченої у сновидіннях, у церкві не виявилося. Тоді місцевий священик попросив принести із дзвіниці всі давні образи, що там зберігались. Щойно образ "Вгамуй мої печалі"  внесли до церкви, як хвора впізнала в ньому той, який бачила уві сні. Після молебню жінка приклалась до ікони й отримала зцілення.

На знак вшанування чудодійної ікони Божої Матері  "Вгамуй мої печалі" у церкві було влаштовано приділ, де і встановили ікону.

Цей образ Богоматері особливо прославився чудесами у 1771 році, коли Москву охопила чума.

На жаль, усі церковні книги, в яких фіксувались чудесні зцілення через ікону, були знищені вогнем.

Святкування на честь ікони Божої Матері "Вгамуй мої печалі" здійснюється  7 лютого (25 січня – за старим стилем).

Молитва до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою "Вгамуй Мої Печалі"

Надіє всіх кінців землі, Пречиста Діво, Владичице Богородице, Утіхо моя! Не відкидай мене грішного, бо на Твою милість уповаю: погаси в мені полум’я гріховне і покаянням окропи висохле моє серце, очисти розум мій від гріховних помислів, прийми благання, від душі і серця із зітханням принесене Тобі. Будь за мене Заступницею до Сина Твого і Бога, утихомир гнів Його Материнськими Твоїми молитвами; душевні і тілесні язви зціли, Діво Владичице, вгамуй хвороби душі і тіла, утихомир бурю лихих нападів ворожих, полегши тягар гріхів моїх. І не залиш мене до кінця загинути, і печаллю скрушене серце моє утіш, щоб славив я Тебе до останнього подиху мого. Амінь.