"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Віфлеємська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Віфлеємська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Віфлеємська Чудотворна ікона - це єдина із прославлених ікон Божої Матері, на якій Пресвята Діва посміхається, тоді як традиційно в іконографії Богородиця зображується серйозною, скорботною або замилуваною.

Ікона належить до іконописного типу "Одигітрія", що з грецької означає "Дороговказниця". Історія створення ікони сягає часів євангеліста Луки, який, за переказом, написав три образи цього типу: Єрусалимський, Цареградський і Ефеський.

На Віфлєемській іконі Пречиста Діва зображена з Немовлям Христом. У лівій руці Немовляти символ царственої влади, правою Він благословляє тих, хто молиться перед образом Його Пречистої Матері. Божа Матір вказує на Спасителя, будучи Дороговказницею, що веде до Христа, від гріха - до спасіння.

Віфлеємська Чудотворна ікона Божої Матері знаходиться в базиліці Різдва Христового у Віфлеємі, поблизу спуску в Печеру Різдва, де народився Христос.

До Пресвятої Богородиці на честь її ікони Віфлеємської  моляться про дарування дітей, про їх благополуччя, про сімейне щастя. При будь-яких життєвих обставинах ми звертаємось до Матінки  Небесної і просимо про допомогу.І ніхто не буває обійденим увагою нашої Заступниці.