"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

17 вересня Православна церква вшановує ікону Божої Матері "Неопалима Купина"

Ікона Пресвятої Богородиці  "Неопалима Купина"

17 вересня Православна церква вшановує ікону Божої Матері  "Неопалима Купина".

Назва ікони походить від одного із старозавітних прообразів, що вказував на Богоматір: неопалима купина є той кущ, який Мойсей бачив - він " горить у вогні, але не згорає" (Вих. 3:2). Ця купина знаменує собою непорочне зачаття Богоматері Христа від Духа Святого. Ставши Матір'ю, Вона залишилася Дівою: до різдва Діва, у різдві Діва і по різдві Діва. У церковних співах чується цей заповітний символ: "Як купина не згорала опаляєма, так Діва народила єcи". У стихирі на Благовіщення співається: "Радуйся, Купино Неопалима".

 Ікона Богоматері "Неопалима Купина" зображується у вигляді восьмикутної зірки, яка складається з двох гострих чотирикутних зірок з увігнутими кінцями. Одна з них - червоного кольору, що символізує собою вогонь, який огортав бачену Мойсеєм купину. Інша - зеленого кольору, що вказує на природний колір самої купини, який вона зберегла, обійнята вогненним полум'ям. У середині восьмикутної зірки, ніби в купині, зображена Пречиста Діва з Предвічним Немовлям. У руках Пречистої Діви знаходиться  драбина, притулена верхнім кінцем до Її плеча. Сходи означають, що через Богородицю на землю зійшов Син Божий, який підносить на Небо всіх віруючих у Нього. Пишуть іноді ще поряд ворота і жезл - символ Спасителя, якого називають в церковних співах "Жезлом від кореня Ієссеєва".

В променях першої зірки зеленого кольору, зображені ангели - володарі стихій. А в променях вогненно-червоної зірки - символи святих євангелістів: Ангел (Матвій), Орел (Іоанн), Телець (Лука) і Лев (Марк) – так вони згадані в Апокаліпсисі. Навколо зірок в  двопелюсткових хмарах – Ангели і Архангели. Ангели - духи Премудрості, Розуму, Страху і Благочестя. Архангели - Гавриїл з гілкою Благовіщення, Михаїл з жезлом, Рафаїл з алавастровим посудом з мирром, Уріїл з вогненним мечем, Селафаїл з кадилом, Варахиїл з виноградними гронами (символом Крові Спасителя). По кутах ікони - видіння пророків: Мойсею - явлення Неопалимої Купини у вигляді Богоматері "Знамення"  у палаючому кущі, Ісаї - явлення Серафими з палаючим вугіллям в щипцях, Якову – явлення Ліствиці з Ангелами, Єзекілю - явлення зачинених воріт.

До ікони Богородиці "Неопалима Купина" зверталися найчастіше у надії на захист від пожеж. На Русі за старих часів, коли більшість будівель була з деревини, під час пожеж обносили ікону навколо будинків, звертаючись до Божої Матері з проханням про захист від вогню.

Молитва до Пресвятої Богородиці на честь Її ікони "Неопалима Купина"

О Пресвята і Преблагословенна Мати Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою і пречесною іконою Твоєю, якою Ти дивні і преславні чудеса являєш, від вогненного спалення і блискавичного грому оселі наші спасаєш, хворих зціляєш і всі благі наміри наші добре виконуєш. Смиренно молимо Тебе, всесильна роду нашого Заступнице, сподоби і нас, немічних та грішних, Твоєї Материнської участі і допомоги. Спаси і збережи, Владичице, під покровом милості Твоєї Церкву Твою (обитель цю), всю країну нашу православну і всіх нас, що припадаємо до Тебе з вірою і любов’ю та сердечно просимо зі сльозами Твого заступництва.
Владичице Всемилостива, умилосердься над нами, бо обтяжені ми багатьма гріхами і не маємо відваги звернутись до Христа Господа і просити Його про помилування і прощення, але Тебе просимо Його ублагати, Матір Його по плоті. Ти ж, Всеблага, простягни до Нього богоприємні руки Твої і заступися за нас перед благістю Його, випрошуючи нам прощення провин наших, благочестивого і мирного життя, благої християнської кончини і доброї відповіді на Страшному суді Його. Найбільше ж у час грізного відвідання Божого, коли загоряться вогнем домівки наші, чи блискавковим громом настрашені будемо, яви нам милостиве Твоє заступництво і могутню допомогу. Щоб, спасенні всесильними Твоїми до Господа молитвами, тимчасового покарання Божого тут позбавились і вічне блаженство райське успадкували та зі всіма святими оспівували Пречесне і Величне Ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, і Твоє велике до нас милосердя, навіки віків. Амінь.