"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

25 січня - ікони Пресвятої Богородиці “Млекоживителька”(“Млекопитательница”)

Ікона Пресвятої Богородиці “Млекоживителька”(“Млекопитательница”)

Стародавня ікона Богоматері  “Млекоживителька” представляє собою  образ безмежної любові матері, яка годує Богонемовля.  Ця ікона належить до кращих зразків візантійського іконопису і має цікаву та дивовижну історію.

Початкові відомості про ікону “Млекоживителька”  сягають 500 року нашої ери і пов'язані з іменем святого Савви Освяченого, який був засновником лаври біля Єрусалиму. Він пророкував братії,  що згодом відвідає його лавру богомолець  із Сербії, на ім’я Савва, і що чудотворна ікона Богородиці “Млекоживителька”  буде дарована йому.

З  часу проголошення цих пророчих слів святиня близько семи століть знаходилася в Лаврі святого Савви Освяченого під Єрусалимом. У першій половині XIII століття Палестину відвідав святитель Савва, перший архієпископ Сербії, молодший син Немані, засновника сербської королівської династії. Відвідини прославленого владики було сприйнято як виконання стародавнього пророчого заповіту святого Савви Освяченого, і Лавра благословила його іконою “Млекоживителька”.

Архієпископ сербський переніс образ “Млекоживителька”  в Хілендорський монастир на горі Афон, де вона перебуває і дотепер.

Сьогодні через цю чудотворну ікону всі православні християни звертаються до Богородиці як до Цариці Небесної, яка живить нас благодаттю, допомогою та заступництвом. Особливо перед цією іконою  моляться при важких родах, годуванні груддю, а також за здоров’я дітей.

Молитва до Пресвятої Богородиці перед чудотворною Її іконою “Млекоживителька”

О, Пресвята Владичице наша Богородице, Небесна наша Царице, що молоком Христа Бога нашого годувала і нас, негідних і многогрішних, Твоєю багатою милістю годуєш. Спаси і визволи нас, грішних рабів Твоїх, від даремних наклепів, від усякої біди й напасті і наглої смерті. Помилуй нас у денну, ранішню й вечірню пору і в усякий час збережи нас, чи то сидимо, чи стоїмо — охорони, коли спимо вночі і коли ходимо — на всіх шляхах покрий і заступи. Захисти нас, Владичице Богородице, від усіх ворогів наших видимих і невидимих та від усякого зла. На всякому місці і на всякий час будь нам, Мати Преблага, непоборною стіною й міцним заступництвом завжди, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.