"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Чудотворна ікона Божої Матері "Умиління"

Ікона Божої Матері "Умиління"

Чудотворна ікона Божої Матері  "Умиління" була однією з найшанованіших образів Пресвятої Богородиці преподобного Серафима Саровського, великого подвижника Божого. Він завжди молився перед цим святим образом Богоматері, а єлеєм від лампади, що горіла перед іконою, помазував хворих і вони отримували зцілення. Перед  цією іконою преподобний відійшов до Господа. Сталось це  2 січня1833 року.

Зображення Пресвятої Богородиці  на іконі має вираз глибокого смирення з опущеним  до долу поглядом і складеними хрестоподібно на грудях руками. Богоматір зображена в той момент, коли  Їй явився Архангел Гавриїл та сповістив, що Вона стане Матір’ю Месії, Сина Божого.

 Після смерті преподобного Серафима Саровського,  святий образ Богородиці  було передано сестрам Дівеєвської обителі. Ікону  помістили  в золочений кіот і поставили у Троїцькому соборі праворуч від Царських воріт. Останній російський імператор, страстотерпець Микола II, який глибоко шанував преподобного Серафима, пожертвував на чудотворний образ Божої Матері золоту оправу, прикрашену коштовним камінням.

У 1927 році  монастир було закрито,  але черницям вдалося зберегти й відвезти із собою до Мурома  чудотворний образ Божої Матері "Умиління"  та  інші речі, що належали преподобному Серафимові. Потім святий образ зберігався у підмосковному селищі Кратово у протоієрея  Віктора Шиповальникова. Дев’ятнадцять років отець Віктор і його матушка дбайливо зберігали ікону та речі преподобного Серафима.

І вже у  1991 році  ікону та речі преподобного були передані ними Патріархові Московському і всієї Русі Олексію II.

Сьогодні ікона Божої Матері "Умиління", що належала батюшці Серафиму, перебуває у Патріаршому домовому храмі у Московського патріарха Кирила. Раз на рік — у свято Похвали Пресвятої Богородиці — святий образ Богородиці виносять для загального поклоніння у Богоявленський собор Москви.

Залишається тільки одне питання - чому чудотворна ікона Богородиці закрита для вільного доступу кожного дня, а не лише один раз в рік? Невже патріарх Московський Кирил  має на неї більше прав ніж звичайні люди?