"Ось джерело, облаштуй його, криницю зроби - і воно вдарить на повну силу.

Зроби витоку і купальню восьмигранну, щоб праворуч люди входили, а ліворуч виходили. Ми будемо прибувати сюди до купальні, як люди купатимуться."

Свята Трійця

Дубенська чудотворна ікона Божої Матері вперше відвідала Свято-Троїцьку парафію

Свята Православна Церква від самого Різдва Христового і дотепер возвеличує Богородицю. І Сама заступниця роду людського не перестає молитись і спасати нас. Кожен християнський народ на землі вважає Пречисту своєю Покровителькою. Так продовжують справджуватися слова Писання: "Возвеличує душа Моя Господа, і зрадів дух Мій у Бозі, Спасі Моїм, бо зглянувся на смирення раби Своєї, ось-бо віднині ублажатимуть Мене всі роди. Бо вчинив Мені велич Всемогутній, і святе ім’я Його. І милість Його з роду в рід на тих, що бояться Його…".

Один з дорогоцінних образів - чудотворна ікона Дубенської Божої Матері - з благословення Високопреосвященнішого Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, 11 вересня 2012 року прибула у Свято-Троїцький храм с. Привільне.

Настоятель храму прот. Віталій Яворський та численні віруючі з великим трепетом, урочисто та піднесено зустріли ікону Пресвятої Богородиці. Чудотворний образ прикрасили квітами і відслужили з нагоди такої великої події Божественну літургію.

Протягом перебування Дубенської ікони Божої Матері в храмі(11-12 вересня) служились Молебні та Акафіст до Пресвятої Богородиці. ВІдчиненим храм залишався і вночі. Всі бажаючі мали змогу вклонитись Святині, яка славиться великою кількістю чудес.

Близько до ночі 11 вересня сталось диво - ікона почала мироточити.

Не завжди Богородиця відкриває такі чудеса. Це знамення, що Пресвята Владичиця через силу молитви чує кожного, хто з непохитною вірою і в щирій молитві просить заступництва і зцілення у Божої Матері.

Коротка історія чудотворної ікони Божої Матері "Дубенська": З давніх часів Дубенська ікона Пресвятої Богородиці належала до духовної колекції князів Острозьких, перша згадка датується 1565 роком, коли князь Констянтин запросив подорожніх на ночівлю до себе, серед яких була незряча жінка, котра самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і, приклонившись, прозріла.

Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубенський чоловічий монастир, куди приклонитись до образу з’їжджались вірні не тільки з України, але й Білорусії , Росії, Польщі та Молдови.

Перед захопленням монастиря явилась Божа Матір інокам і наказала вивезти ікону в землі Чернігівські.

Наприкінці ХІХ ст., в північній частині Чернігівської області лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубенською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.

У тривожні 20-ті роки минулого століття, коли владою нищились монастирі і храми, Дубенська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття.

Таким чином, ікону було врятовано від знищення. Наш сучасник преп. Лаврентій Чернігівський свято беріг і шанував ікону, і голосив про велику силу, яка перебуває на образі Владичиці нашої Богородиці.

У 2004 році ікона почала мироточити, виділяючи цілюще миро як вияв Божої милості. З найпотаємнішими думками і почуттями звертаються люди до Матері Божої, щоб отримати душевний спокій для себе і своїх рідних, наповнити зболені душі вірою та надією на Боже Милосердя.

Молитва до Пресвятої Богородиці на честь Її чудотворної ікони "Дубенська"

О, Пресвята Владичице, Діво Богородице, Царице Неба і Землі!
Прибігаємо і поклоняємось Тобі, Всемилостивій Матері нашій,
заступниці роду християнського, Діві преблагословенній,
перед всечесним і цілитильним образом Твоїм,
ми діти недостойні, що ласк Твоїх і милості сподіваємось,
ради великих, всечесних чудес Твоїх і мира цільбоносного,
що виточується від чесної ікони Твоєї.
Як подала Ти зцілення жінці розслабленій паралічем,
і іншій повернула силу ногам,що ходити не могли,
і очищення від хвороб тілесних і недуг душевних подала,
так і нині зціли нас, що хворіємо гріховними недугами
і різноманітними пристрастями
і визволи нас від усяких напастей, бід
і скорбот та вічного осудження.
Як живій і сущій з нами, молимося перед іконою Твоєю,
іменованою Дубинською,що у землі Чернігівській просіяла
і на всю землю Українську світло пролила,
покрий і збережи, утіш і укріпи, терпіння і просвічення даруй.
Простягни руки твої повні зцілень, радосте скорботних,
у печалаях утіхо, щоб чудотворну допомогу скоро отримавши,
ми прославляли Сина Твого, Христа Бога нашого
з Отцем і Святим Духом нині і повсякчас і на віки віків.
Амінь.